Sziasztok!
Bár már lassan egy hete benne vagyunk a hónapban, a mai bejegyzésben azokat a könyveket fogom sorra venni, amiket februárban tervezek elolvasni. Az előző hónapban 4 volt a kitűzött cél, amit megugrottam, így most 5 könyvet választottam ki. Nem is húzom tovább a szót, kezdjük el.1. Gail Carriger: Changeless- Változatlan
Az ehavi első olvasmányom, már javában benne is vagyok, és meg kell mondanom, hogy eddig valami hihetetlenül jó. Egyrészről nagyon sok kérdés van benne, amiről találgathat az olvasó, másrészről a humora még mindig "könnyesre-nevetem-magamat"-os. Alexia az eddigi egyik legkedvencebb főszereplőm, nagyon közel érzem magamhoz. A tartalom spoilert tartalmaz, mert ez a sorozat második része (Napernyő protektorátus).

Alexia Maccon, Woolsey grófnéja a kora esti órákban arra ébred, hogy férje – akinek, mint minden rendes farkasembernek, illedelmesen aludnia kellene – teli torokból ordít mellette. Később el is tűnik, egyedül hagyva Alexiát, akinek így egymaga kell megbirkóznia a küszöbén táborozó természetfeletti regimenttel, űzött szellemek seregével és Viktória királynő haragjával. Ám Alexia fel van fegyverezve a legújabb divat szerint készült napernyőjével és harapós modorának egész arzenáljával. Még amikor a nyomozása Skóciába, a rusnya mellények honába sodorja, akkor is résen áll, feltérképezi a farkasfalka belső dinamikáját, ahogy csak egy lélektelen képes rá.
Sőt arra is tud időt szakítani, hogy megkeresse elkóborolt férjét – ha
akarja.
2. Kurt Vonnegut: A Titán szirénjei
Nagyon sokaknál láttam, hogy dicsérik az írót, és egy kihíváshoz gondoltam -kellemeset a hasznossal- elolvasom, hátha én is megkedvelem. a tartalmon kívül nem sokat tudok róla, úgyhogy kíváncsian várom.
Akit foglalkoztat, hogy mi az emberi lét értelme és célja, akit érdekel, hogy miért épült és mi célt szolgált a kínai Nagy Fal, Stonehenge és a Kreml, aki tudni szeretné, hogyan lehet üdvözülnie annak a milliárdosnak, aki puszta kézzel megfojtja legjobb barátját, és megerőszakolja majdani szerelmét, akinek fia kék madárrá képzi át magát, mert a boldogságot csak így tudja birtokba venni, az tartson Vonneguttal, a groteszk mese nagyszerű mágusával. Vonnegut remekművének szereplői a tér és idő titkos korlátain áttörve érik el a lelki béke katartikus boldogságát, de a mulatságos, felemelő és elképesztő történet olvasója is részese lehet a vonneguti üdvözülés torokszorító élményének.
3. John Green: Teknősök végtelen sora
Ki nem hallott már a Csillagainkban a hibáról? Na, ugye. Nem csak az, hanem az Alaska nyomában és a Papírvárosok is nagyon elnyerte a tetszésemet, így ezt is szeretném mindenképpen elolvasni. Egyébként imádom a borítót, ebben a kiadásban egyszer meg szeretném szerezni az összes megjelent kötetet. Mármint a többi könyvnek a Helikonos kiadásait, na. Értitek.

4. Ally Condie: Crossed - Összefonódva
Na, ennek a trilógiának az első részével nem voltam elégedett, de nagyon nem. Disztópiát vártam, némi romantikával, ehelyett romantikát kaptam, némi disztópiával. Pedig szerintem annyira érdekes lenne a Társadalom összetett hátterét szétbontogatni, és megismerni, de erre nem sok lehetőséget kapunk. A főszereplő, Cassia meg aztán végképp nem lopta be magát a szívembe, egy egekig magasztalt semmilyen lány. Kyt, a főszereplő fiút viszont nagyon megkedveltem, emiatt pedig folytatni fogom a sorozatot. Mivel ez is második rész, a tartalom spoilert tartalmaz.
A TÁRSADALOM HATÁRAIN KÍVÜL MÁS TÖRVÉNYEK URALKODNAK

A Matched trilógia várva várt következő részében Cassiát és Kyt a Társadalom peremvidékére veti a sors. Váratlan események, találkozások és összefonódások teszik minden eddiginél tekervényesebbé útjukat. A történetet Cassia és Ky felváltva mesélik el, egyes szám első személyben.
5. Kohta Hirano: Hellsing 2.(angol)
Az előző hónapon felbuzdulva meg kellene tartanom, hogy olvasok mangákat, angolul. Nekem sem árt, és másnak se. A Hellsing az elsődleges, de még az is megeshet, hogy egy Fairy Tail is becsúszik mellé (van magyar fordítása is, ide annak a tartalmát másolom be, bár ennek nem olyan pontos a leírása).
A Hellsing egy veszett tempóban pörgő, kíméletlenül vicces és véres vámpírtörténet, csópa póz és coolness – Bram Stoker óta a legjobb dolog, amit az ájszaka urairól írtak!
A Hellsing Királyi Protestáns Lovagrend az Angol Korona évszázados szervezete – egy család, amelynek a feladata a birodalom védelme a természetfeletti és istentelen veszedelmektől. A lovagrend lelke Sir Integra Wingates Hellsing, legfőbb fegyvere pedig Alucard, a szervezet szolgálatában álló titokzatos ősvámpír, valamint – újabban – Seras Victoria, egy balul elsült bevetésen született vámpírlány.
Köszönöm, hogy elolvastad a bejegyzést, nézz vissza legközelebb is. Ha gondolod, írd meg a véleményed 1-1 könyvről, vagy, hogy Te mit szeretnél elolvasni.
Ölel,
aszk.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése